HEPSİ 1 OYUNCULARININ ÖZELLİKLERİ

 

Eren

 

KARAKTER

Sinema düşkünü, patavatsız, uzaylı sevgisi var..
Uykusuz ve açken gözü döner..
Yemek ve sağlıklı yemek konusunda takıntılı..
Tüm yemek programlarını ve kitaplarını takip eder..
Yalana tahammülü yok..
Gereğinden fazla iyi niyetli ve polyanacı...
Lakabı E.T.
Gülçinle birlikte kalıyor
Barışla ilgili...

BİOGRAFİ

Eren bakıcı 1984 İstanbul doğumlu. Eren orta okul ve liseyi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı Bale bölümünde okudu. Halen Mimar Sinan Üniversitesinde Modern Dans eğitimini sürdürüyor.

Altı yıl boyunca Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi'nin sergilediği oyunlarda rol aldı.

Londra'da Urdang Dans Akedemisinde vede Budapeşte Dans okulunda eğitim aldı.

"Dans@" grubu ile Türkiye'yi Çin'de temsil etti.

Reklam jingle'ları seslendirdi.

"Yıldızların Altında" müzikalinde oynadı.

Michael Jackson ve Britney Spears gibi dünyaca ünlü yıldızlarla çalışan Selahettin Kara çalıştı.

 

 

 

 

Gülçin

 

KARAKTER

Mükemmelliyetçi, biraz unutkan, Dağınık, şımarık ve kaprisli...
Asosyal ama şıpsevdi...
Günlük tutar..
Lakabı Akrep
Erenle birlikte kalıyor..
Mertle ilgili...

BİOGRAFİ

Gülçin Ergül 1985 yılında İstanbul'da doğdu. Orta okulu ve liseyi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı Bale bölümünde okudu. Şu an Mimar Sinan Üniversitesinde Modern Dans eğitimini sürdürüyor.

Yedi yıl boyunca Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi'nin sergilediği oyunlarda rol aldı.

Özel piyano, şan ve hip-hop dersleri aldı.

Reklam jingle'ları seslendirdi.

Atatürk Kültür Merkezi Çocuk korosunda rol aldı.

 

 

 

 

Yasemin

 

KARAKTER

Uyumlu, arabulucu, alıngan, Arabalara tutkun.
Erkek fatma... Ama kokoşta olabilir..
Sorun çözücüdür ama yanlız kalırsa içine kapanır...
Karanlık korkusu var, sürekli loş ışıkta uyur..
Korkut ondan hoşlanıyor.. Herkes farkında ama o ilgilenmiyor..
Lakabı "Schumacher"
Cemre ile aynı odada kalıyorlar..

BİOGRAFİ

Yasemin Yürük 1986 yılında İstanbu'da doğdu. Yasemin orta okul ve liseyi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı Bale bölümünde okudu. Şu an halen üniversite eğitimini devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale bölümünde okuyor.

Üç yıl boyunca Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi'nin sergilediği oyunlarda rol aldı.

Tiyatro dersleri aldı. Reklam jingle'ları seslendirdi. Özel şan ve piyano dersleri aldı.

 

 

 

 

Cemre

 

KARAKTER

Alaycı, sinirli, inatçı, Obsesif, Merhametli, dostlarına ve dostluğa çok düşkün.
Yanlızlığı sevmez. Karanlıkta uyur.
Yaseminle aynı odada kalıyor... Yasemin loş odada yatabildiği için göz bandı kullanıyor..
Emre alevden ayrıldıktan sonra beraber olacaklar...

BİOGRAFİ

Cemre Kemer 1985 yılında İstanbul'da doğdu. Liseyi ve orta okulu Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı Bale bölümünde bitirdi. Şu an Mimar Sinan Üniversitesinde Modern Dans eğitimini sürdürüyor.

Beş yıl boyunca Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi'nin sergilediği oyunlarda rol aldı.

Özel piyano ve şan dersleri aldı.

Kliplerde oyunculuk yaptı.

Reklam jingle'ları seslendirdi.

 

 

 

 

 

Jennifer Boyner

 

KARAKTER

7 yaşında. Mert'in yeğeni. Dünya şekeri ve prenses bir kız..

Alt komşuları bizim kızlara hayran .. Büyüyünce onlar gibi olmak istiyor ve gizli gizli onları kendisine rakip görüyor. Bilhassa Gülçin'i.

Dayısının yakın arkadaşı Merte içten hayran... Mertin ona büyük insan gibi davranmasını, fikrini sormasına bayılıyor..

Bazen içinde büyük bir insan varmış gibi davranabilir...

 

 

 

 

Yusuf Akgün

 

KARAKTER

Korkut, okullarda sıkça karsımıza çıkan ?inek? ögrencilerdendir.

Suratına iki numara büyük gözlükleri, bir türlü normal insanlarla iliski kuramayan tiplere özgü kendine has aksanı ve insanı çıldırtan sorularıyla, dayanılmaz bir tiptir.

Sesi boru gibidir ve sürekli yüksek sesle konuşur . Korkut heyecanlandıgı zaman, 8-10 yaşındaki şımarık çocuklar gibi konuşur, R'leri de söyleyemez. Diger çocuklar bu durumla, ''Açtı biri salterini'' diyerek dalga geçer.

Yaşanılan olaylardan sonra Korkut'a dank eder ve bir anda her şey değişir.

 

 

 

 

Ayçe Abana

 

KARAKTER

Oldukça bakımlı ve şık giyinen bir kadındır. Şan hocasıdır. Bir kere evlenmiş, ancak çocuğu olmadığı için kocası tarafından aldatılarak terk edilmiştir.

Bu nedenle erkeklere hiç güveni yoktur. Sürekli kızlara, erkeklere güvenilmemesi gerektigi hakkında nasihatler verir. Çocukları çok sevmektedir. Çocuğu olmadığı için, kendini müziğe ve öğrencilerine vermiştir. Her ne kadar sürekli "bir öğretmen, öğrencileri arasından ayırım yapmaz" dese de, kızları çok sevmektedir ve açık açık Gülçin, Eren, Cemre ve Yasemin'i kayırmaktadır.

Ancak bunun herkes tarafından anlaşıldığının farkında bile değildir. Müzik terimlerini sıklıkla kullanır. En çok kullandıgı kelime ise, Adagio'dur. Bu yüzden kızlar ona 'Adagio Banu' ismini takmıştır. En sık kullandıgı söz ise 'E, oldu mu be güzelim!' dir

 

 

.

 

Bahadır Efe

 

KARAKTER

Akademide dans hocasıdır. Kendisini çok yakışıklı ve kadınların karşı koyamayacağı kadar çekici zannetmekte ve sürekli bu şekilde tavırlar takınmaktadır.

Kız öğrencilerin bir kısmı ona hayran olsa da, bizimkiler başta olmak üzere çoğunluk onunla dalga geçer. Uzun zaman İtalya'da yasamış, Türkiye'ye gelince de, kendine has bir aksan geliştirmistir.

Türkçe kelimeleri deforme ederek, İtalyanca konusması meşhurdur. Örnek: Attriyo insaanin tepesino! 'Brakoni dedim saana' Bu durum, arada bir ukalaca kullandıgı İtalyanca kelimeler ile birleşince daha da komik bir hal alır.

Sürekli saçlarını yapıştırır ve İtalyan tarzı kıyafetler giyer.

 

 

 


Kubilay Pendeklioğlu

 

KARAKTER

Akademinin müdürüdür. Çok zor ve maddi olanaksızlıklar içinde bir çocukluk geçirmistir. Gençlik döneminin maddi imkansızlıklarla geçmesi, onu son derece is odaklı biri yapmıstır.

Okul söz konusu oldugunda, gözü hiçbirseyi görmez. Disiplinli ve kurallara baglıdır. o sert görünümlü adam, annesi söz konusu oldumu, tam bir ana kuzusuna dönüsür.

Bunda küçük yasta babasını kaybetmis olmasının büyük etkisi vardır. Annesiyle yaptıgı telefon konuşmaları meşhurdur. Hit lafları, 'Hersey kafada biter!' 'Herkesin bir sabrı var!''

 

 

 

 

Sezen Ünal

 

KARAKTER

Alev, Emre'nin sevgilisidir. Güzel olduğu kadar kötü niyetlidir de...

Sadece kızların değil, herkesin korkulu rüyasıdır. Sinsidir, insanı arkadan vurur. Akıllıca planları, çoğu zaman başarıya ulaşsa da, kızlar karşısında çuvallamaya mahkumdur.

Ailesi zengindir. Alışveriş tutukunudur. Kendi kadar gereksiz şeyler almakta üstüne yoktur. Balık hafıza olan Alev, herşeyi çabucak unutur. Bu yüzden, önemli birsey olduğunda, unutmamak için hemen not alır.

Emre'nin, Alev'i terk edip, Cemre'yle çıkması üzerine kızlara daha da düşman olur ve onları yok etmek için yemin eder. Bu ugurda Barıs'ı kullanmaktan da geri kalmaz. En çok kullandıgı söz,'Acıtıyo ama'' dır.

 

 

 

 

Erman Burmalı

 

KARAKTER

Barış, çekici bir çocuktur. Kızların çoğu ona hasta olduğu için, kendine acayip güvenir.

Zengin bir aileden geliyormuş gibi davranmakla beraber, aslında ailesi güç bela geçinebilmekte, Barış ise, bu yalanını devam ettirebilmek için binbir türlü numaralar çevirmektedir.

Sürekli her konuda yalan söylemektedir. Çok güzel dans eder. Hem latin danslarında, hem de klasik danslarda, oldukça iyidir.

En büyük özelliği ise, kadın ruhundan acayip anlamasıdır. Bu yüzden de, kızları kolaylıkla ağına düşürebilmektedir.

Kısa sürede kızlardan sıkılan Barıs, Eren'le birlikte olduktan sonra, hayatından ilk defa bir kız tarafından terk edilir ve bunu, bir türlü gururuna yediremez.

Kızların en büyük düsmanı Alev'le çıkar ve Barış, Alev ikilisi, kızların ezeli düşmanı olur. Hit lafı,'Azıcık ondan, azıcık bundan!'


 


Cem Avnayim

 

KARAKTER

Emre, yirmibir yaşında sorunlu bir çocukluk geçirmiş, yakışıklı bir çocuktur. Ailesinin durumu iyidir ama babası Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, yatmaktadır.

Doktorların teşhis koymakta zorlandıiğı babası yüzünden Emre, zor bir çocukluk geçirmiş ama, paranın gücü sayesinde bu yaşa kadar idare etmeyi bilmiştir. Ona göre, herşeyin bir fiyatı vardır.

Annesi, baska bir adamla evlenince 18 yasında Emre'ye ev tutulmustur. Emre yalnız başına yaşamaktadır. Babasını tanıma şansı olmayan Emre, annesinin sürekli onu elestirmesi yüzünden çocukluğunda bir laf üretmiş ve büyüdükçe o laf, hit lafı olmustur 'Aferin mi bana?'.


Cemre'yle bir iddia üzerine baslayan ilişkisi, durumu Cemre'nin ögrenmesiyle sona erer ama Emre, Cemre'ye aşık olmuştur ve bu aşk, onu zaman içinde tamamen değiştirecektir.


 

 

Oğuzhan Yıldız

 

KARAKTER

Mert, yirmiki yaşında, Şan bölümünde okuyor. Ailesi orta hallidir.

Müzik konusunda, oldukça yetenekli olan Mert, evine ufak bir stüdyo kurmş ve kayıtlar yapmaktadır. Bir yandan da, geçinebilmek için, barlarda çaldığı bir grubu vardır ama sesi berbattır.

Kelimeleri deforme ederek konuşur, yanlıs telaffuz eder (ama bilerek): Örnek, 'Ferforje' 'Perforje' Birşey beyenmedigi zaman beylik lafı, seri sekilde, 'Aaat, at, at, at, at, at!' (Tabii ki özellikle müzikle ilgili seylerde).

Müzik konusundaki yeteneği, onu zaman zaman megelomanyaklık boyutuna taşısa da, kızlar söz konusu oldu mu, çok beceriksizdir.

Barıs, Eren'le çıkmaya başlayınca, Gülçin'e açılabilmek için, Barıs'la yakınlaşır ve kızlarla ilişkiler konusunda ondan tiyolar alır ama Barış, ona yanlış tiyolar vererek, komik duruma düşmesine yol açar.

Okuldan atılmamış, uzaklaştırma veya uyarı almıştır...

Ablası sık sık kızı Zeynep'in onlarda kalmasına izin verir. Tolgayla aynı evi paylaşmaktadır..

 

 

 

 

İlker Kurt

 

KARAKTER

Akademinin karşısındaki cafenin işletmecisidir. Oldukça yakışıklıdır ve bunu bilir..

Tüm öğrencilere karşı ama bilhassa Korkut ve bizim kızlara karşı daha bir himaye edici abi tavrı vardır. Onları korur kollar ve gerektiğinde akıl verir.

Yakışıklılığını asla öğrencilere karşı kullanmaz. Ancak Banu hocayla aralarında bir yakınlaşma yaşanması muhtemeldir.


 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !